Kutsikate sotsialiseerimise tunnid Pärnus. SUDOKUPUP KOOLITUS #minukoerõpib

Täiskasvanud koera loomus, temperament ja käitumuslikud harjumused (nii head kui halvad) kujunevad kutsikaeas. Kõigel, mis sel perioodil aset leiab on väga tugev ning pikaajaline mõju koera täiskasvanud eale. Varajane ja õige sotsialiseerimine ennetab suurel määral käitumisprobleeme tulevikus. Käitumisteadlased toovad välja vahemiku koerte eluperioodis, mida nimetatakse sotsialiseerimise aknaks. See vahemik on 3 nädalast kuni, olenevalt koerast, 12-14 nädalani. Kui sotsialiseerimise aken on avatud, avastavad kutsikad maailma ilma hirmuta ning need asjad, millega neil on kokkupuuted, säilib tuttav tunne kogu nende elu. 

Detailid:

Tüüp: juhendatud grupitreening
Sihtgrupp: kutsikad 2-4 kuud ning noorukid 5-7 kuud;
Pikkus: aastaringselt
Kestus: 60 minutit
Sagedus: 1-5 korda nädalas
Koolitajad: Anni Kaiste ja Birjo Piiroja
Hind: 6 eurot 1 kord.
Asukoht: Kaevu 1, Pärnu (aiaga piiratud ala õues);
Meetod: teadus- ja suhtepõhine, positiivne kinnistamine, vägivallatu;
Väärtussüsteem: vaatle, märka, mõista, toeta.

Millele tundides häälestume?

Tutvutakse erinevate helidega;
Tutvutakse erinevate väljanägemisega inimestega;
Tutvutakse kilkavate lastega;
Tutvutakse erinevate objektidega;
Tutvutakse erinevate pindadega;
Tutvutakse erinevate koertega;
Tutvutakse erinevate masinatega;
Õpitakse esimesi kontaktiharjutusi;
Kutsikatel võimaldatakse mängida ja suhelda.

Kuidas registreeruda?

Kuna tunnid toimuvad vastavalt sellele, kuidas juhendaja on tunnid jooksvalt välja hõigatud, siis toimub registreerimine Facebooki kaudu. Märgi meie leht meeldivaks. Tunnid kuulutatakse välja Eesti SudokuPUP lehel ning registreerida saab vastava üleskutse kommentaariumisse, märkides sinna oma nime.

“Kutsika sotsialiseerimine ei ole pelgalt mäng teiste omasugustega nagu ekslikult arvatakse. See peaks olema teadlik ja planeeritud protsess ühiskonna kõigi aspektidega kohanemiseks” Birjo Piiroja.

Share:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Armas koeraomanik! Tere tulemast SudokuPUP  koerte koolitmise õppeprogrammide lehele. Meie veebikeskkond on arendamisel. Järk- järgult avaneb Sulle uus info. Täna on Sul võimalus registreerida meie kutsikakooli õpitubadesse.  Täiendava informatsiooni leidmiseks liigu julgesti "Broneeri nüüd" või "Tegutse kohe" nupule. Liitu kindlasti ka meie Facebooki kogukonnaga. Selles suletud SudokuPUPide grupis jagame Sinuge väärtuslikku materjali. Head uudistamist ja arendavate kohtumisteni.
TUTVU KOOLITUSTEGA